×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 110.

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zaprasza do udziału w konferencji, będącej podsumowaniem projektu badawczego poświęconego problematyce zrównoważonej produkcji w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw pt.: ”Wzorce zrównoważonej produkcji (WZP) w działalności przedsiębiorstw - propozycja rozwiązań systemowych wspierających wdrażanie WZP w MSP".

 

Czym są wzorce zrównoważonej produkcji?

  • to przede wszystkim takie zarządzanie i prowadzenie własnego przedsiębiorstwa, które poprzez dbałość o środowisko i wykorzystanie pro-środowiskowych rozwiązań przyczynia się do stworzenia lepszych warunków życia dla przyszłych pokoleń,
  • to także dbałość o potrzeby pracowników, współpracowników i partnerów – czyli stosowanie tzw. społecznej odpowiedzialności w biznesie (corporate social responsibility – CSR),
  • to także czerpanie korzyści z takiej postawy i budowanie pozycji konkurencyjnej.

 

W trakcie konferencji będziecie Państwo mieli okazję zapoznać się z:

  • faktami nt. postrzegania tematu zrównoważonej produkcji przez małych i średnich przedsiębiorców w Polsce,
  • najnowszymi wynikami badania nt. stosowania WZP przez małych i średnich przedsiębiorców w Polsce,
  • informacjami nt. dotychczasowego systemu wsparcia oferowanego przedsiębiorcom działającym w Polsce,
  • rekomendacjami dotyczącymi nowych rozwiązań wspierających wdrażanie działań przedsiębiorstw w obszarze zrównoważonej produkcji, w tym rekomendacjami z obszaru obowiązującego prawa,
  • przykładami dobrych praktyk w zakresie stosowania WZP przez przedsiębiorców
    w Polsce.

Podczas konferencji będzie również możliwość skorzystania z konsultacji w zakresie prowadzonej działalności gospodarczej z przedstawicielem ośrodka Krajowego Systemu Usług dla MSP (KSU).

Spotkanie będzie także doskonałą okazją do dyskusji pomiędzy ekspertami i praktykami oraz zaproszonymi na konferencję przedsiębiorcami, reprezentantami instytucji współpracujących, wspierających przedsiębiorców, przedstawicielami instytucji naukowych i edukacyjnych, przedstawicielami władz regionalnych oraz administracji centralnej, resortów  odpowiedzialnych za rozwój gospodarczy i regionalny, na temat szans i możliwości wdrażania rozwiązań sprzyjających stosowaniu wzorców zrównoważonej produkcji.


Program konferencji pobierz plik

MATERIAŁY Z KONFERENCJI


Prezentacja wyników badań - pobierz plik

Dobre praktyki we wdrażaniu WZP - pobierz plik

Instrumenty wsparcia służące wdrażaniu Wzorców Zrównoważonej Produkcji w MSP - pobierz plik

Termin:

9 listopada 2011, godzina 10.00 – 15.30

 Miejsce:

Centrum Konferencyjne Rondo 1, przy ul. Rondo ONZ 1 w Warszawie

 

Transmisja on-line (link)


Rejestracja i kontakt:

Prosimy o przesłanie zgłoszenia na następujący adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Tel.: 601 26 11 36
w terminie do 7 listopada 2011 r.
Szczegółowy program konferencji w załączeniu.

Udział w konferencji jest bezpłatny.

Liczba miejsc jest ograniczona, jednakże o udziale w konferencji decyduje kolejność zgłoszeń.

stopka PO KL

Konferencja zorganizowana w ramach projektu badawczego "Wzorce zrównoważonej produkcji (WZP) w działalności przedsiębiorstw - propozycja rozwiązań systemowych wspierających wdrażanie WZP w MSP". Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.